Global Innovation Services

GISFusion hakkında:

Kurucumuz ile Tanışın: Yaratıcı, girişimci, araştırmacı ve yenilikçi bir lider yönetici olan M. Taner Aktaş toplam 22 yıllık deneyimi ile bilişim teknolojileri sektöründe yazılım geliştirmeden proje yönetimine, Ar-Ge’den üst düzey yönetime kadar uzanan çok geniş yelpazede görevlerde bulunmuştur. ODTÜ'den lisans ve yüksek lisans, ABD’de Florida Üniversitesi'nden master ve Bilgisayar Mühendisliği yan dal derecelerine ek olarak Uluslararası Uzay Üniversitesi (ISU) programını da tamamlamıştır. 3,5 yılı Florida'da Teknoloji Transfer Ofisinde (TTO) olmak üzere 12 yıl ABD’de çalışmış, Kaliforniya'da Silikon Vadisi'nde bulunmuş ve oranın girişimcilik ekosistemini birebir yaşayarak tecrübe edinmiş, pek çok Amerikan kuruluşunda görev yapmış, ve 30’dan fazla mühendislik, teknoloji geliştirme ve inovasyon projesinde yer almıştır.

Organizasyon Detayı: GISFusion yenilikçi yaklaşım ve teknolojiler getiren bir KOBİ olup, yeni toplu bilginin üretimi, asimetrik becerilerin oluşturulması, yeni ortaya çıkacak teknolojilerin yaratılması ve yıkıcı inovasyonların ortaya konulması amacıyla bilim, teknoloji ve inovasyonun bir araya geldiği benzersiz bir birleşimdir.

Uluslararası Uzmanlık: GISFusion ar-ge ve inovasyon konusunda öne çıkan uzmanlardan biri olarak uluslararası itibar kazanmıştır. AB ve ABD'de müşterilerinin en zorlu bariyerlerinin ve engellerinin üstesinden başarıyla gelerek yardımcı olduğu çözümlerde deneyimlidir. Küresel projeleri yürütebilecek kapasiteye sahiptir.

Firma Tarihçesi: GISFusion firma kuruluşu Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida Eyaletine, 2002 yılına kadar uzanır. O tarihten beri, akademik, kamu ve özel kuruluşların teknolojik inovasyon projelerinde danışmanlık hizmetleri veren firmanın merkezi Türkiye'de olup, ABD'de Silikon Vadisi ofisi de bulunmaktadır.

Araştırma Faaliyetleri: GISFusion çeşitli alanlarda araştırmalar yürütmekte olup ana araştırma faaliyetleri hidro-informatik, akıllı ulaşım sistemleri (AUS), akıllı şehirler, nesnelerin interneti (IOT), ulaştırma ve trafik mühendisliği, master planlama, inşaat bilişimi, BIM ve VDC gibi son teknoloji araştırma aktivitelerindedir.