Global Innovation Services

Haberler:

Kas. 08, 2014
150,000 Üyeye Ulaştık

GISFusion tarafından kurulan, LinkedIn'in en büyük AR-GE, YENİLİK ve İNOVASYON grubu olan HORIZON 2020, dünyanın her bir yanından önemli bir kilometre taşı niteliğinde olan 150,000 üyeye ulaşmıştır. Güncel haberler, etkinlikler ve gelişmeler için, aşağıdaki sosyal medya ikonuna tıklayarak firmamızı ve kurucumuz M. Taner AKTAŞ'ı Twitter'da takip edebilirsiniz:          Twitter: http://twitter.com/MTAktas

Tem. 16, 2014
NIH Teknoloji Transfer Çalıştayı

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) katkılarıyla gerçekleştirilen "Yaşam Bilimleri Alanında İnovasyon ve Teknoloji Transferi Çalıştayı" 16-18 Temmuz 2014 tarihlerinde Ankara Bilkent Otel’de düzenlendi. Etkinliğe 3 gün katılım sağlayan GISFusion kurucusu M. Taner AKTAŞ, Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü (NCI)'den Dr. Luis A. SALICRUP ve NIH Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)'den Steven M. FERGUSON ile teknoloji transferi alanında uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi, ve Amerikan araştırma destek ve eğitim programlarından yararlanma fırsatlarına yönelik ikili görüşmeler yaptı.

Haz. 04, 2014
HORIZON 2020 Ulusal Açılış Konferansı

Avrupa Birliği (AB) HORIZON 2020 Programı’nın ulusal açılış etkinliği, 4-5 Haziran 2014 tarihlerinde Hilton İstanbul Bosphorus Oteli’nde düzenlendi. Etkinliğe, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Vekili Ahmet YÜCEL, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel ALTUNBAŞAK ve AB Komisyonu adına Araştırma ve İnovasyon Genel Direktörü Robert-Jan SMITS katıldı.

İstanbul'da düzenlenen Türkiye'nin HORIZON 2020 Programı Ulusal Açılış Etkinliğine her 2 gün de katılım sağlayan GISFusion kurucusu M. Taner AKTAŞ, Avrupa Komisyonu Araştırma ve İnovasyon Genel Müdürlüğü'nden Kostas GLINOS, Alan CROSS, Carmen MADRIGAL JIMENEZ, ve Samuel MAENHOUT ile; Avrupa Komisyonu Araştırma Yürütme Ajansı (REA)'dan Kaisa HELLEVUO ile; Avrupa Komisyonu İletişim Ağları, İçerik ve Teknoloji Genel Müdürlüğü'nden Ales FIALA, ve Tom Bo CLAUSEN ile; ve Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) üyesi Prof. Eva KONDOROSI ile görüşmüştür.

Oca. 24, 2014
100,000 Üyeye Ulaştık

GISFusion tarafından kurulan ve LinkedIn'in en büyük AR-GE ve İNOVASYON grubu olan HORIZON 2020 grubu çok kısa bir sürede dünyanın her bir yanından önemli bir kilometre taşı niteliğinde olan 100,000 üyeye ulaşmıştır. İlgi gösteren herkese teşekkürler. Bizi, haberlerimizi, etkinliklerimizi, duyurularımızı ve çalışmalarımızı takip etmeye devam edin.

Sizleri sosyal medyada bizi takip etmeye davet ediyoruz. Aşağıdaki sosyal medya ikonlarına tıklayarak firmamızı ve kurucumuz M. Taner AKTAŞ'ı, sosyal medyada takip etmeye başlayabilirsiniz:

Twitter : http://twitter.com/gisfusion         Twitter: http://twitter.com/mtaktas

Şub. 12, 2013
LInkedIn Profiline En Çok Bakılan 10 Kişi

Hiç merak ettiniz mi, acaba LinkedIn'de profiline en çok bakılan 10 kişi kimdir diye? LinkedIn.com'a göre, 200 Milyon'u geçen kullanıcısı arasından tüm dünyada LinkedIn profili en çok görüntülenen 7. kişi Türkiye'den ve bir ODTÜ'lü olan M. Taner AKTAŞ'tır.

Listedeki 10 kişinin tamamı Amerika'da olup, uzun yıllar Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamış olan kurucumuz, bu listeye Türkiye'den giren tek kişidir. M. Taner AKTAŞ aynı zamanda LinkedIn'de en fazla bağlantısı olan kişilerden biridir. Süper bağlantılı, sosyal ve iş ağı kurma (networking) ustası M. Taner AKTAŞ'ın LinkedIn'de 30,000'in üzerinde birinci seviyede bağlantısı vardır. Buna ek olarak, LinkedIn posta kutusunda, sürekli olarak gelen bağlantı talepleri ile, inbox'ında kabul edilmeyi bekleyen 20,000'in üzerinde bağlantı daveti bulunmaktadır.

Dünyada LinkedIn'de Profili En Çok Görüntülenen 10 Kişinin Listesi: 1) Barack Obama: Amerika Birleşik Devletleri'nin şimdiki Başkanı
2) Wayne Breitbarth: En çok satan yazar, eğitimci ve LinkedIn konuşmacısı
3) Reid Hoffman: LinkedIn'i kuran 2 ortaktan biri
4) JD Gershbein: LinkedIn profilleri için sosyal marka uzmanı
5) Jeff Weiner: LinkedIn'ın CEO'su
6) Tim O'Reilly: "Amerika için Kodlayın" girişiminin danışmanı
7) M. Taner Aktaş: GISFusion kurucusu, dünyada en çok bağlantısı olan kişilerden biri
8) Mike O'Neill: Kurumsal B2B LinkedIn satış eğitimcisi ve konuşmacı
9) Viveka von Rosen: "LinkedIn'de pazarlama: Günde 1 saat" kitabının yazarı
10) Greig Wells: İş arama siteleri sahibi(kaynak: Peter Palme)

Kas. 01, 2012
İnovasyon Türkiye Fuarı

Türkiye’de ilk kez düzenlenen 1. İnovasyon Fuarı'na GISFusion stant açarak katılım sağladı. 01-04 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşen İnovasyon Türkiye Fuarı’nın açılışını dünyaca ünlü inovasyon gurusu Prof. Lord Kumar BHATTACHARYYA ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN yaptı. Açılış konuşmasının hemen ardından Lord Kumar BHATTACHARYYA ile GISFusion kurucusu M. Taner AKTAŞ ayak üstü bir görüşme yaptı.

Türkiye’nin en yenilikçi ve patentli proje ve teknolojilerinin sergilendiği fuarda GISFusion standı ziyaretçiler ve fuar katılımcıları tarafından büyük ilgi gördü. GISFusion standını ziyaret edenler, kurucumuz M. Taner AKTAŞ'tan teknoloji transfer ve inovasyon hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi aldılar. Fuarı ziyaret eden toplam 9,826 kişiden yaklaşık 1000 kişi standımızın önünde hatıra resmi çektirdi, fotoğrafları sosyal medyada ve Oruçoğlu Ortaokulu örneğinde görüldüğü gibi kendi kurum web sayfalarında paylaştı.

Haz. 23, 2012
INSPIRE Konferansı - İnovasyon Çalıştayı

23-27 Haziran 2012 tarihleri arasında Avrupa Komisyonu (EC) Ortak Araştırma Merkezi (JRC) organizasyonunda İstanbul’da gerçekleştirilen ve ana teması çevresel bilginin ve yeniliğin paylaşımı olan INSPIRE Konferansında, GISFusion kurucusu M. Taner AKTAŞ İngilizce dilinde 2 saat süren bir çalıştay gerçekleştirmiştir.

Katılımcılar arasında yoğun talep gören ve 50'den fazla yabancı uzmanın dinlediği "Coğrafi Teknolojilerde Yenilikçilik ve Yakın Geleceğin Trendleri" başlıklı bu çalıştay sonrasında konu ile ilgili yabancı uzmanlar teşekkürlerini iletmişlerdir.

Oca. 01, 2011
Ar-Ge ve İnovasyon Platformu

Araştırma ve inovasyona ilişkin hibe ve fon imkânlarına odaklanarak ortak Ar-Ge projeleri geliştirmek ve küresel bir işbirliği platformu oluşturmak için GISFusion kurucusu M. Taner AKTAŞ LinkedIn'de bir grup kurmuştur.

Enerji, Sağlık, Savunma, BiyoTeknoloji, NanoTeknoloji, Tarım, Ulaştırma, Çevre, Uzay, Bilgi ve İletişim Teknolojileri gibi her bir araştırma alanını kapsayan toplam 20 alt başlığı içeren uluslararası bir Ar-Ge ve İnovasyon Platformu niteliğindeki bu grubumuzun amacı iş fikrinden pazara kadar herşeyi (iş planından başlangıç şirketine, araştırma ve geliştirme {Ar-Ge)'den yeni ürün geliştirme süreçlerine, implementasyon ve prototiplemeye, buluştan patent ve faydalı modele, girişimcilik ve katma değer kazandırmaya, inkübasyon, hızlandırma, ticarileştirme ve teknoloji transfer faaliyetlerini de) kapsayacak şekilde mükemmel bir iş ağı oluşturmaktır.